3 DNI

8 FINAŁÓW

156 UCZESTNIKÓW

Warto zobaczyć

Toruń to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że Starówka od 1997 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Platforma widokowa – Panorama Torunia, Majdany 

Mieszczący się na Kępie Bazarowej punkt widokowy jest często pierwszym miejscem, które odwiedzają turyści w Toruniu. Dzieje się tak dlatego, że znajduje się nieopodal dworca Toruń Główny. Z platformy doskonale widać przepiękną i malowniczą panoramę toruńskiej Starówki. 

Ratusz Staromiejski, Rynek Staromiejski 1 

Centralny punkt rynku toruńskiego Starego Miasta. Obiekt powstawał od połowy XIII wieku. W 1703 roku podczas szwedzkiego oblężenia miasta doszło do pożaru budynku, po czym doszło do odbudowy, która zakończyła się w 1738 roku. Dziś w Ratuszu Staromiejskim mieści się Muzeum Okręgowe w Toruniu, w którym można zobaczyć m.in. portret Mikołaja Kopernika. Sporą gratką dla turystów jest też Wieża Ratuszowa, z której można oglądać z góry toruńską Starówkę.

 

Niewidzialny Dom, Strumykowa 5 

Prawdopodobnie jedno z pięciu miejsc na świecie, które pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Zwiedzając Niewidzialny Dom, wchodzi się do części widzialnej i niewidzialnej. Całość zajmuje około 60 minut. 

Żywe Muzeum Piernika, Rabiańska 9 

Najlepiej ocenianą atrakcją turystyczną w Toruniu jest Żywe Muzeum Piernika. Placówka powstała w 2006 roku i umożliwia zwiedzanie interaktywnych wystaw, na których można zobaczyć, jak wyrabiało się pierniki w średniowieczu oraz na początku XX wieku. 

Krzywa Wieża, Pod Krzywą Wieżą 1 

Mierząca 15-metrów średniowieczna baszta pochyliła się w charakterystyczny sposób, przez osuwanie piasków pod ciężarem budynku. Jej odchylenie od pionu wynosi 140 centymetrów. Dziś Krzywa Wieża to jeden z symboli Grodu Kopernika i miejsce, które stanowi pozycję obowiązkową dla wielu turystów odwiedzających Toruń.